Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kız çocuğumuza mayo alırken nelere dikkat edelim?

1,488
kez izlendi
Puan: 2.59 / 5
Detaylı Açıklama

Kız çocuğumuza mayo alırken nelere dikkat edelim?

Kız çocuğumuza mayo alırken renkli, eğlenceli, üstünde az tüy olan, taş olan modeller tercih edin. Çünkü çocuklar mayolarıyla çok hareket ederler, kaydıraktan kayarlar, toprakla oynarlar, bu yüzden sağına soluna takılmayacak, kopmayacak modelleri tercih etmekte fayda vardır. Mayo mu bikini mi diye sorulduğunda, özellikle karın bölgesinin ıslak kalmaması adına bikiniyi tercih etmek gerekir. Ancak çok hızlı kuruyan mayolar vardır, onları da tercih edebilirsiniz. 

Çocuğunuzun üzerinde mayo çok ıslak kalmaması gerekir ama bazı zamanlarda çocuğunuzu havuz kenarlarından, deniz kenarından koparamadığımız için mayo ne kadar hızlı kurursa kurusun bel bölgesi biraz daha fazla yoğun bir şekilde kalır. Bu nedenle de belli yaşa kadar bikini altı giydirebilirsiniz. Özgürce hareket etmeleri için, sağlığı ve rahatlığı ön plandadır. Çocuklarınızı güneşe çıkarmadan önce mayo veya bikinisinin açıkta kalan kısımlarına koruyucu güneş kremleri sürün.

Çocuğun deniz kenarında mutlaka yedek bikini veya mayosunun olması gerekir. Mayo veya bikinin üzerinde kuruması beklenmemeli, denizden ya da havuzdan çıkınca değiştirilmesi, bu arada var olan deniz kıyafetinin önce tuzundan veya klorundan arındırılması, durulanması, ardından o yeniden suya girene kadar kurumaya bırakılması uygundur. Böylece çocuğunuz sahilde veya havuz kenarında olduğu müddetçe hiç ıslak mayo ile dolaşmaz. 

Buna ek olarak çocukların direkt güneş ışınlarına maruz kalmaması için 11.00 - 16.00 saatleri arasında güneş altında kalmaması gerekir. Bununla beraber çocuğun güneşin altına mutlaka fiziksel koruyucu güneş kremleri ile çıkması gerekir. Krem, çocuk her sudan çıktığında tazelenmeli, özellikle boyundan yukarısı daha yüksek koruyucularla korunmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat