Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kıyma nasıl saklanır?

5,478
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kıyma nasıl saklanır?

Kurban bayramında etlerinizi nasıl muhafaza edebileceğinizi ve saklayabileceğinizi sizlerle paylaşacağız. Özellikle kasabınıza çektirebilirsiniz kıymanızı veya evinizde kıyma aparatınız varsa, kendiniz çekebilirsiniz. 


Hazırladığınız kıyma için küçük bir Koroplast buzdolabı poşedini çıkardıktan sonra kıymayı içine yerleştirin. En alt kısmına kadar getirin. Daha sonra poşedin tam uç kısmını düğümleyin.Poşet içinde mutlaka mesafe bırakın. Daha sonra poşedi tezgahın üzerine yerleştirin ve poşedin içindeki kıymayı elinizle bastırarak poşedin içine iyice yayın. Elinizle kıymanın ortasına bir artı (+) işareti yapın. Ardından kıymanızı derin dondurucuya bu şekilde yerleştirin. 

Kıymayı Koroplast buzdolabı poşedi ile bu şekilde sakladığınız için yemek yapacağınız zaman kıymanızı derin dondurucudan çıkardıktan sonra artı şeklinde dondurduğunuz poşet sayesinde rahatça bölüp, kullanacağınız kadar kıymayı alıp, geri kalan kıymayı tekrar derin dondurucuya koyabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat