Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kıyafetlerimizin uzun süre canlılığını koruması için nasıl yıkamalıyız?

3,456
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kıyafetlerimizin uzun süre canlılığını koruması için nasıl yıkamalıyız?

Hepimiz kıyafetlerimizi daha uzun süre kullanabilmek ve ömrünü uzatmak isteriz. Ancak, çamaşırlar yanlış metotlarla yıkandıkça canlılıkları kaybolur ve renkleri solar. 

Örneğin yünlüleri yüksek devirde yıkamak çamaşırlarınızın formunun bozulmasına sebep olabileceği gibi aşırı dozda ürün kullanımı da çamaşırların renklerinin solmasına sebep olabilir. Bunu önlemek ve çamaşırlarınızın ilk günkü renklerini korumak için çamaşırlarınızın rengine ve kumaş türüne uygun deterjanlar seçmeli, makinenizin çamaşır tipine ve rengine uygun yıkama programında yıkamalısınız. 

Renkli çamaşırlarınızı yıkarken renkliler için özel olarak geliştirilmiş formüle sahip deterjanlar tercih etmenizi tavsiye ederiz. Koyu renkli kıyafetlerinizin, kotların solmasını önlemek için ABC Siyahlara Özel Sıvı Çamaşır Deterjanı ile yıkama yapabilirsiniz. Böylece siyah çamaşırlarda oluşan beyaz tortu ve çizgilerle baş etmek zorunda kalmaz, siyahlarınızı ilk günkü rengini muhafaza edebilirsiniz.

İpek ve saten gibi narin çamaşırlarınızı ise diğer kumaş türlerinde ayırarak, narinlere özel olarak geliştirilmiş deterjanlar ile yıpratmadan yıkayabilirsiniz. Aksi takdirde, narin kumaşlar deforme olur ve renkleri solar.

Doğru deterjan kullanmanın ve çamaşırları uygun programda yıkamanın dışında, renklileri doğrudan güneş ışığına maruz bırakmadan kurutmak da çamaşırlarınızın daha uzun süre renklerinin canlı kalmasına yardımcı olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat