Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kitabı çocuğumuza vermeden önce okumamız gerekir mi?

312
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kitabı çocuğumuza vermeden önce okumamız gerekir mi?

Çocuğun okuyabileceği kitapları önceden anne babalar, ablalar, abiler ve okulda öğretmenler keşke okuyabilseler. Ancak bugünkü yaşam koşullarında kendi okumak istediğimiz şeylere yeteri kadar vakit ayıramıyorken böyle bir şey çok ütopik geliyor. Bunun bir yolu olmalı. 

Çocuğunuzu dinlemelisiniz, çocuğunuzun severek okuduğu kitaplar az da olsa mutlaka vardır. Bir şekilde okumaktan keyif aldığını ifade ettiği ya da en azında halinde tavrında bunu izlediğiniz kitapların yayın evlerine, yazarlarına dikkat etmeniz gerekir. 

Türkiye'de nihayet gerçekten çocuklar ve gençler için özellikle edebiyat kitapları kalem alan yazarlar vardır. O nedenle de bu insanların ve bu kurumların kitaplarını izlemek, bir noktada aileler için, eğitimciler için yeni bir kaynak anlamına gelir. 

Bilemediğiniz, daha önce denemediğiniz bir kaynaktan gelen mutlaka karıştırmak, aslında kendi gerçeklerinizin dışında çocuğunuzun, bugünkü dünyanın içinde büyüyen çocuğunuzun ihtiyaçlarıyla ne kadar örtüşüp örtüşmeyeceğini bir miktar anlamanızda fayda vardır. 

Çocuğunuza güvenmek zorundasınız. Çocuklarınızın kitaplardan olumlu ve olumsuz çıkarmalar yapacağını ve onlarla iletişimi yüksek oranda gerçekleştirdiğiniz takdirde olumsuzların kendi yaşamlarından ayıklayacaklarına güvenmek zorundasınız. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat