Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kişiye özel diyet nedir?

1,866
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kişiye özel diyet nedir?

Kişiye özel diyet her kişinin bireysel, fiziksel, anatomik özelliklerine ve sosyal hayatına göre, günlük yaşam tarzlarına göre planlamamız gereken diyetlerdir. Bir birey kendine özel diyeti başkalarıyla asla paylaşmamalıdır. 

Bireyleri zayıflatmak için bireyleri iyi tanımak gerekir. Kişide öncelikle anlaşılması gereken kısım sosyal yaşantısının nasıl olduğu, sabah güne nasıl başladığı, akşam kaçta uyuduğu, günlük ne kadar uyuduğu, iş düzeni, sosyal hayatıdır. En önemli nokta ise kişinin kan değerleridir. 

Kişinin kan değerlerine mutlaka diyet öncesi bakılmalıdır. Bu tahliller şeker düzeyini, karaciğer enzimlerini, kolesterolü, ürik asit seviyesini, tiroit fonksiyonlarını, demir değerini, B12 değerini inceler. Bu şekilde kişiye özel diyet planlanır. Kişinin sevdiği, kişiye dokunan, alerjisi olduğu yiyecekler de bu şekilde diyete dahil olur ya da çıkarılır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat