Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kişisel gelişim için üniversite yıllarını nasıl etkin kullanabiliriz?

22,529
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Detaylı Açıklama

Kişisel gelişim için üniversite yıllarını nasıl etkin kullanabiliriz?

Üniversite belli bir bilginin aktarımı için toplanmış insanlardan oluşur. İnsanı başarıya ya da başarısızlığa götüren faktörler üniversitede alınan bilgilerin nasıl kullanıldığı ile şekillenir.

Üniversite hayatında ders çalışmak kadar kişisel gelişime ayrılacak vakit de çok önemlidir. Kişisel gelişim, içinde iletişim becerilerini, liderlik özelliklerini, toplum içinde konuşma ve müzakere yeteneklerini barındırır.

Üniversite yıllarında öğrenciler kendilerinde gördükleri ya da başkalarından geri bildirim aldıkları olumsuz özellikleri gidermeye çalışmalı.

Üniversitede öğrenilen teknik bilginin üzerine eklenen, kişisel gelişim adına yapılan olumlu çalışmalar kişiyi mutlaka başarıya ulaştırır. İş hayatında ilerleme kaydedemeyen bireylerde çok büyük kişisel gelişim eksikleri görülür.

Kişisel gelişim eksikleri bilgiyi doğru aktarmada, ikili ve topluluk içi ilişki kurmakta, zamanı doğru kullanma ve planlı hareket etmede zorlanmaya neden olur.

Kişisel gelişim eksikleri başarıya giden yolda büyük bir engeldir. Günümüzde bilgi tek başına yeterli değil. Önemli olan bu bilginin nasıl aktarıldığı, bulunduğu organizasyonda nasıl kullanılacağı ve işe yarar olmasıdır.

Ders ve teknik bilgi kadar kişisel gelişim ve sosyalleşme de çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat