Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kışın sık rastlanan cilt sorunları nelerdir?

235
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kışın sık rastlanan cilt sorunları nelerdir?

Kış aylarında sık rastlanan cilt sorunlarının başında, soğuğun etkisine bağlı olan sorunlar gelir. Bunlar genellikle soğuktan tahriş olan ciltlerdeki kaşıntı, kuruluk ve egzamaya varan problemlerdir.


Özellikle alerjik bünyeli olan kişilerde kuruluğun tetiklediği problemler oldukça rahatsız edici boyutlara varabilir. Kuru ciltte dış etkenlere karşı duyarlılık artığından kaşıntılı egzamalar son derece belirgin bir hâl alır. Bunların önüne geçmek için cildin kurumasına fırsat vermemek ve nem dengesini korumak gerekir. 

Özellikle kuruluktan ve direncin azalmasından kaynaklanan mikrobik hastalıklar ile karşılaşıyoruz. Dudak uçukları, mikrobik sivilceler en sık karşılaştığımız problemlerdir. 

Kış aylarında özellikle cildi hassas olan kişilerde soğuk alerjisi görülebilir. Soğuk alerjisi, kışın sıcak evden çıkan kişilerin yüzünde kaşıntı, şişme gibi sorunlar ile kendini belli eder. Bu sıkıntıya karşı cildi soğuğa karşı koruyacak, ince, vazelin bazlı ürünler önerilir. 

 Kış cilt bakımında unutulmaması gereken bir başka konu, kış güneşinin de en az yaz güneşi kadar cilde zararlı olduğudur. Bu nedenle güneşin zararlı etkilerinden korunmak için güneş kremi kullanmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat