Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kışın cildimize nasıl bir peeling uygulayabiliriz?

342
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kışın cildimize nasıl bir peeling uygulayabiliriz?

Peeling cildin üstteki ölü tabakaların soyulması durumudur. Cilt sürekli gelişme ve değişme hali yaşadığı için her mevsimde ciltte peeling ihtiyacı oluşur. Peeling yapılmış bir cilt taze ve parlak görünür. Ancak bunun ne sıklıkta yapılacağı cilt tipine göre değişiklik gösterir. Kuru cilde sahip olan kişilerde peeling uygulamasını 15 günde bir yapmak uygun olur. Cildi yağlı ve gözenekli olan kişilerde daha sık aralıklarla peeling yapılabilir.


Peelingler evde yapılabilecek ya da bir profesyonel tarafından uygulanması gerekenler olarak ayrılır. Evde yapılan peelingler banyo sırasında kese ile uygulanır. Banyo sonrasında peeling malzemesiyle ciltte bulunan ölü hücreler arındırılır. Banyo sonrası peeling yaparken ağız çevresi, burun kenarları gibi hassas bölgelere fazla baskı uygulanmaması gerekir. Peeling sonrası tazelenmiş cildin üzerine koruyucu bir serum ya da krem sürülmelidir. Kışın cilde uygulanan peeling sonrası cildin soğuk hava ile temasından kaçınılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat