Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kısa sürede bronzlaşmak için ürün kullanmak doğru mu?

5,147
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kısa sürede bronzlaşmak için ürün kullanmak doğru mu?

Bronzlaşmak genelde herkesin tercih ettiği bir durumdur. Kadın, erkek birçok insan bronz rengin daha sağlıklı göründüğünü düşünür. Oysa ki güneşlenme sonucu cildin yanarak bronzlaşması cildin bir tür kendini savunma mekanizmasıdır.

Dermatoloji hekimlerine sorulduğunda bronzlaşmanın bir tür savunma mekanizması olduğunu söylerler. Güneş ışınları cildimizde DNA hasarına neden olurlar. DNA hasarı zaman içinde bazı mutasyonlara ve deri kanserlerine sebep olduğu için vücudumuz kendini korumak adına melanin pigmenti üretir ve melanini derinin üzerine kalkan gibi yayar. Bronzlaşmak aslında bir savunma mekanizmasıdır. Bu nedenle güneş yanığı olmak, bronzlaşmak çok da tercih edilen bir şey değildir. 

"Sağlıklı bronzlaşma mümkün müdür" veya "bronzlaşmak için bazı ürünler kullanmak doğru mudur" gibi sorular hastalarımızın bize sıkça sorduğu sorulardandır. Özellikle havuç yağı, kola ve bazı yağlar eski çağlardan beri kişilerin çabuk bronzlaşmak için ciltlerine sürdükleri bazı ajanlardır. Dermatologlar bu uygulamaları kesinlikle önermezler.
 
Özellikle bazı kişiler ten renklerini kırmak için bazı ajanlar içeren dihidroksi aseton adı verilen moleküller içeren, hızlı bronzlaşma sağlayan bir takım ürünleri ciltlerine uygulayabilirler. Bunlar cildin daha bronz gözükmesini sağlar. Ama kısa sürede gerileyecek ürünlerdir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat