Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kışa hazırlık için aracımıza bakım yaptırmamız gerekir mi?

5,350
kez izlendi
Puan: 4.38 / 5
Detaylı Açıklama

Kışa hazırlık için aracımıza bakım yaptırmamız gerekir mi?

Otomobilimizi yaza olduğu gibi kışa da hazırlamamız gerekir. Bunun için tanımlanmış bazı bakım paketleri de mevcuttur zaten. Özellikle otomobillerin kışa hazırlanması sırasında soğutma sıvısı dediğimiz antifrizin miktarının ölçümlenmesi ve tamamlanması çok önemlidir.

Kışın çok ihtiyaç duyacağımız lastiklerimizin kontrolü ve ayrıca mümkünse, İstanbul gibi büyük şehirlerde ve kışın tuzlama ve benzeri faaliyetlerin yürütüldüğü yerlerde, otomobilin altının özel koruyucu, zifte benzer malzemelerle kaplanmasında fayda var.

Akü, antifriz ve lastikler

Normal şartlarda her otomobilin bakım periyotları yapılması gereken detaylar zaten üretici tarafından verilir. Kış için yapılması gereken ekstra işlemler özellikle akünün kontrolü, soğutma sıvısının antifriz miktarının kontrolü ve lastiklerin ve araç altında suya ve çamura karşı oluşabilecek zayıf noktaların tespiti.

Bunların başında yürür aksamda çeşitli körüklerle kapatılan, yağlı çalışan bölgelerin kontrolünün yapılması gelir. Özellikle direksiyon kutusunun bağlantı noktalarının su almayacak şekilde sızdırmazlığını koruyor olmasına dikkat etmekte fayda var.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat