Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kirpik lifting ile kirpik perması arasındaki fark nedir?

28,571
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kirpik lifting ile kirpik perması arasındaki fark nedir?

Kirpik perması, özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandırmasını amaçlayan kirpik bakım işlemidir. Kirpik perması yaklaşık olarak 50 dakika kadar sürmekte olup, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur. 

Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır. Fakat kirpik permasında bigudinin üzerine kirpikleriniz daha zor yapışır ve yapıştıktan sonra kirpiklerinizin büyük bir kısmını alabilir, bigudi yuvarlak olduğu için kirpikleriniz istediğiniz kıvrımı almayabilir veya çok fazla kıvrık olabilir. Uygulama sonunda ise bigudiden kirpiklerinizi ayırması zor olduğundan kirpikleriniz zarar görüp kopabilir. 

Oysaki kirpik lifting yani kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işleminde bigudi kullanılmadığı için, kirpikler zararlı etkilere maruz kalmaz.

İyi bir merkezde yaptıracağınız kirpik lifting yönteminde kullanılan malzemelerin de kaliteli olduğunu düşünürsek; lifting işleminin kirpiklerinize ya da gözlerinize herhangi bir zararı yoktur.

Kirpik lifting yöntemini uygulamak için gereken süre yaklaşık 45 dakikadır ve "patch" adı verilen bir taktik sayesinde haftalarca kalıcı olarak kullanılan bu yöntem; 3 aya kadar dayanıklılık sağlar. 

Kirpik lifting yöntemini dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. İlk uygulamanın ardından tercihen 1,5 ay sonra yenilenmesi önerilir. Böylece ikinci uygulama çok daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. İkinci uygulamadan sonra 2 - 3 ayda bir yapılabilir. 

Kirpik lifting yaptırmanız için regl döneminde olmamanız gerekmektedir. Kirpik lifting uygulamasını yaptırdıktan sonra ise yağ bazlı makyaj temizleme ürünlerini kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca bu işlemin uygulanması kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır. Uygulamadan ancak 12 saat sonra, maskara kullanabilirsiniz. Bu sayede kirpikleriniz daha hacimli gözükecektir. Hamile veya emziren anneler de bu işlemi rahatlıkla yaptırabilirler. Lifting işleminde kirpiklerde herhangi bir dökülme de meydana gelmez.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat