Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kirazın besin değeri nedir?

720
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kirazın besin değeri nedir?

Bir porsiyon kiraz, yaklaşık 12-15 adet kiraz olup ortalama 65 kaloridir. Kiraz, lif içeriği, andioksidan madde içeriği, potasyum ve demir açısından zengin bir meyvedir. A ve C vitamini içerir. İdrar söktürücüdür. Kabızlığı ortadan kaldırır. Diyetlerde kiraz sapı da dahil olmak üzere sıklıkla kullanılır. 


Böbrek taşı ve kumu dökmede oldukça faydalıdır. A, B1, B2, B5 ve C vitaminleri ile demir, bakır ve potasyum minerali açısından zengindir. Önemli etkileri bulunan besin değerlerine sahiptir. Antioksidan olmasının yanı sıra lif içeriği de yüksektir. 

Doyurucudur, tokluk hissi verir. Sindirim sorunlarının üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır. Kolesterolü ve kan şekerini düşürür. Karaciğeri rahatlatır, böbrek dostu olarak bilinmektedir. Cilde faydalıdır, sivilcelerin oluşmasını engeller. Bir porsiyon (95 gram) kiraz 60 (kcal) kaloriye denk gelmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat