Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kır düğünü için topuz gelinbaşı nasıl yapılır?

840
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kır düğünü için topuz gelinbaşı nasıl yapılır?

Kır düğününde kullanılacak topuz gelinbaşı modeli için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Gelinlik seçimi ve yüzün şekli, topuzun nasıl duracağı konusunda büyük bir öneme sahip. Kır düğünü için yapılan topuzlarda genellikle salaş bir tarz tercih edilir ama rüzgar varsa ve daha derli toplu bir model tercih ediyorsanız sıkı ve tepede bir topuz yapılabilir.

Yüzün sağ ve sol tarafından ince tutamlar ayrılarak kullanılmaya bırakılır. Geri kalan saç, kulak hizasından ince bir tarak yardımıyla ayrılır. Önlere kalan tutamlar kulak hizasından başlar. Orta kısımda kalan yoğun saç, yukarı doğru alınarak ense ortaya çıkarılır. Daha sonra burada lastik ya da toka yardımıyla saç toplanır. 

Yan taraflarda ince birer tutam olarak bekleyen tutamlar krepe yardımıyla kabartılır. Daha sonra her iki tutam da yüzün şekline uyacak ve yüzü kapatmayacak şekilde arkada toplanmış saç öbeğiyle birleştirilir. Arkada birleştirilen saçın tamamı krepe yardımıyla kabartılır. 

Dolanarak topuzun etrafını saran ince tutamlar daha büyük ve daha hoş görünümlü bir topuz oluşturur. Fazla saçın ucunu küçük bir örgüye dönüştürerek topuzu tamamlayabiliriz. Biten topuzu taç ve çiçeklerle süsleyebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat