Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kına masasında neler olmalı?

347
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kına masasında neler olmalı?

Kına masaları, düğünlerin tam aksine çok daha canlı renklerde, kırmızı, turuncu, mor gibi renklerle süslenebilir. Bazı yerlerde kırmızı güller, renkli çiçekler kullanılır. Tüm aksesuarlarda eskiyi anımsatan, daha geleneksel, Osmanlı motifleri kullanılması daha uygun olur. 


Kına gecesinde en önemli unsur, kadınların bir araya gelmesi, eğlenmesi, birlikte sıcak bir ortamda iyi vakit geçirebilmesidir. 

Kına gecesinde masada mumluklar, çiçekler, bunları tamamlayan suplalar olmalıdır. Ancak kınalardaki esas amaç, eski adetlerimizi iyi bir şekilde yansıtmaktır. Kuruyemiş keseleri, misafirlere verilmek üzere lokumluklar, şerbetlikler ön planda olur. 

Kına gecesinde müzikler daha eğlenceli, coşturucu olmalı. Ancak kınanın esas teması için güzel bir kına tepsisi bulunmalı. Gelinin oturacağı taht da, diğer misafirlerin sandalyelerinden biraz daha farklı, daha gösterişli olmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat