Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kına masasında ne tür süslemeler kullanılabilir?

246
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kına masasında ne tür süslemeler kullanılabilir?

Kına gecesi, eskilere dayanan bir gelenek olduğundan, kına masalarında da Osmanlı motifleri, kırmızılar, bakır aksesuarlar, lokumluklar, mumluklar kullanılırsa tema çok daha iyi bir şekilde tamamlanabilir. Çiçeklerde ağırlıkla kırmızı güller, fuşyalar, daha canlı çiçek renklerinden seçeriz. Mumluk gibi aksesuarlarda da yine çiçekleri tamamlayacak canlı renkler kullanılır.


Kına gecelerinde masalarda kullanılan renkler, kırmızı başta olmak üzere biraz daha canlı renklerde olmakla birlikte, kınada misafirlere hediye edilen şeyler de kınanın temasına yakışır olmalı. Lokumluklar, bakır bakraçlar, kaftan şeklinde şekerleme kutuları ya da yine kaftan şeklinde lavanta torbaları hediye edilebilir. 

Aynı konseptle kuruyemiş keseleri, kuruyemiş tabakları veya Osmanlı motifleri ile bezeli küçük çanta aynaları hediye edilebilir. Böylece misafirlere o gecenin anısına ve kullanabilecekleri hediyeler verilmiş olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat