Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimya dersine nasıl çalışmalıyım?

1,274
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimya dersine nasıl çalışmalıyım?

Kimya dersinde konu bilgisi biraz da ezber bilgisiyle alakalıdır. Temel kimya kavramlarını, sembolleri, kısaltmaları öncelikli olarak kavramalı, gerekirse ezberlemek için hafıza tekniklerini kullanmalıyız. Kimya öğrenmekte zorluk çeken tüm öğrencilerin eski bilgilerini ne kadar kavradıklarını bilmeleri gerekmektedir. 


Eski konuların iyi kavranması için yine defter tutarak ve not alarak çalışmak önerilir. Belli oranda farklı konularla bir öğretmenden veya Kimya'yı iyi bilen arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz. Konular arasındaki bağ Kimya için de iç içe geçmiş durumdadır. 

Semboller ve konularla alakalı formüller unutulursa kesinlikle öğrenme tamamlanmamış olacaktır. Çözümlü sorularda farklı kaynaklar ve çıkmış soruların ele alınması Kimya dersi için de geçerlidir. Öğrencilerimizin bol konu tekrarı yaparak ve bol soru çözerek Kimya branşında başarılı olacaklarına inanıyorum.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat