Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimler tek besin diyeti yapmamalı?

244
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimler tek besin diyeti yapmamalı?

Tek besin diyeti günümüzde hızlı kilo kaybetmek isteyenlerin başvurduğu diyetlerden biridir ancak bu diyetleri yapmadan önce kendi sağlığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca beslenme uzmanları da bu diyetlerin yapılmasını önermiyor. Yaparsanız da maksimum 1 hafta sürmeli. 

Özellikle kalp damar sağlığında; kolesterol, ürik asit ve kan yağları seviyelerinde sorun olan kişilerin protein ağırlıklı tek tip diyetleri yapmaması gerekir. 

Sindirim sistemi sorunları olanlar protein ağırlıklı beslenirse yaşayacakları kabızlık problemleri bağırsak sistemi rahatsızlıklarını tetikler.

Sindirim sistemi sorunları olanlar tek tip beslenme diyeti ile çok fazla sebze tüketirse de, sebzelerdeki yüksek lif oranı bağırsakların çok hızlı çalışmasına ve bu da sindirim sistemindeki bir rahatsızlığın tetiklenmesine yol açar.

Tek tip beslenme ile vücutta vitamin mineral eksiklikleri oluşabilir, ilerleyen sürelerde sinir sisteminde birtakım rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Örneğin yüksek protein ağırlıklı beslenme ilerleyen zamanda Alzheimer, Parkinson veya B vitamini eksikliğine bağlı sinir sistemi rahatsızlıklarına neden olabilir.

Özellikle buna yatkınlığı olabilecek, genetik anlamda bu hastalıkları taşıyan kişilerin tek tip beslenmesi önerilmemektedir. 

Tek tip beslenme  cilt rahatsızlıklarına, tırnak ve saç dökülmelerine yol açar; sindirim sistemi problemlerini tetikler. 

Fazla protein ağırlıklı beslenildiğinde protein, kalsiyumun kemğine geçişini engelleyeceği için kemik erimesi ortaya çıkabilir. Bu nedenle hangi yaşta olursa olsun, hiçbir kişinin, genç, yaşlı, çocuk fark etmez, tek tip beslenmeye yönelmemelidir. Çünkü hızlı kilo kayıpları vücuttan su kaybetmek, hatta kas kaybı anlamına gelir. Yağ kaybı olmaz. Bu nedenle zararlıdır ve hiç kimseye önerilmez. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat