Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimler kurumsal koçluk yapabilir?

300
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimler kurumsal koçluk yapabilir?

Koçluk yaklaşımının en temelinde hedefi bizim değil danışanın belirlemesi vardır. Ancak kurumsal koçluk dendiğinde, hedeflerin belirlenmesinde kurumun da payı hatta önceliği söz konusudur. Koçluk çalışmalarında hedefin ne olduğu ve kime ait olduğu çok önemlidir.

1) Yöneticiler için eğitimde hedef; yöneticilerin tavır ve tutumlarına koçluk yaklaşımını dahil etmelerini sağlamak şeklindedir

2) Mentorluk programında hedef kurum kültürü aktarımıdır

3) Birebir görüşmelerle ilerleyen yönetici koçluğunda yöneticinin ihtiyaç ve istekleri ile kurumun hedefleri arasında dengeyi kurmaları ve başarılı olmaları için bireylere destek olmak önemlidir.

Ayrıca erişkin öğrenim tekniği olan fasilitasyon becerisi olmalıdır. Bu konuda eğitimlerde Konfüçyus'un bir söylemi kullanılır;"Duyduğumu unuturum, gördüğümü hatırlarım, yaptığımı öğrenirim". Eğitme ve öğretme, giderek yerini öğrenme kavramına bırakıyor. Katılımcıların öğrenmesini sağlayabilmek önemlidir.

Tüm Bunlarla birlikte, kurumsal koç olmak için neler yapmalılar; uluslararası koç federasyonu ya da benzer bir referans organizasyon tarafından onaylı eğitimi alması yeterlidir. Gerisi pratik yaparak ve öğrenmeye devam ederek gelişir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat