Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kimler ergenlikte mutlaka kilo vermeli?

365
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kimler ergenlikte mutlaka kilo vermeli?

Ergenlik döneminde kızlarda östrojen seviyesi yükselir. Bu da kadınsal vücut hatlarının oluşmasını sağlarken aynı zamanda yağ depolanması sonucu kilo almalarına neden olur. Kadın vücudu yağlanmaya her zaman daha yatkındır. Vücutta değişen hormon dengesinin etkisi ve artan iştahın da katkısı ile aşırı kilo almaya eğilim ortaya çıkabilir. Bu dönemde beslenmede yapılan hatalar da genç kızların kilo almasına neden olabilir. Ergenlik döneminde duygusal dalgalanmalardan dolayı da kilo alma problemi sıklıkla görülmektedir. 

Yapılan araştırmalar erken ergenliğe giren kızların erişkinlik döneminde daha kısa ve kilolu olduklarını da ortaya koyar. 

Ülkemizde genç kızlar arasında spor yapma oranı düşüktür. Ağır ders çalışma düzeninin dışında gençlere spor yapma aktivitesi için yeterli boş zamanın kalmaması özellikle bu dönemde hızlı bir şekilde kilo alımına neden olmaktadır. 

Obezite sorunu yaşayan ve kilonun tetiklediği bir hastalığa sahip olan bireyler mutlaka diyetisyen desteği ile kilo vermelidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat