Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kilolu bebek her zaman sağlıklı bebek midir?

4,379
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kilolu bebek her zaman sağlıklı bebek midir?

Sağlıklı bir bebeğin kilosu her zaman normal standartlar arasındadır. Çok kilo = çok sağlık anlamına hiçbir zaman gelmez. Çok kilolu bebeklerin en tipik örneği hamilelik boyunca gebeliğe bağlı diyabet yaşayan annelerin bebekleridir. Bu bebekler çoğunlukla 4 kilonun üzerinde hatta daha ileri kilolarda doğabilirler. Hem doğduktan sonra hem de ilerleyen haftalarda birçok sorun yaşayabilirler. 

Doğum kilosuyla bebeğin sağlık sorunları arasında her zaman birebir ilişki olmayabilir. Bazen çok ileri kilolarda olan bir bebek bize çok fazla sorun çıkartmadan sağlıklı bir şekilde büyüyebilir. Bazen de kilosu düşük olan bir bebekte bir sürü sorunlar olabilir. Buradaki yaklaşım her bebeğin kendi kişisel yapısına göre olmalıdır. 

Kilosu normalin üzerinde ya da normalin altında olan bebeklerin beslenmelerinde ana kural her zaman saf anne sütü ile gitmektir. Bir andaki tartı alımı bize gelecek için çok önemli bilgiler vermeyebilir. Önemli olan ilerleyen günler ve haftalar içinde bebeğin anne sütü ile beslenirken ne kadar kilo aldığını görmektir. Birebir kilo ile sağlık arasında net bir ilişki yoktur. Bu çok faktörlü bir konudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat