Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kilo vermek istiyorum, nasıl bir diyet yapmalıyım?

6,681
kez izlendi
Puan: 3.89 / 5
Detaylı Açıklama

Kilo vermek istiyorum, nasıl bir diyet yapmalıyım?

Kilo problemleri günümüzde sıkça karşılaşılan bir sorun haline gelmiştir. Bu problemleri aşmak için çeşitli yöntemlere başvurulur.


Kilo vermek için bir diyetisyen ya da uzaman kontrolünde diyet yapılması gerekir. Uzman kontrolünde gerçekleştirilen diyet programlarının sonuçları etkili ve sağlıklı olur.

Çevrenizdeki kişilere verilen ve internette yer alan diyet listelerini uygulamanız vücudunuzda böbrek, karaciğer, pankreas ve dalak problemlerine yol açabilir, kan değerlerinizi düşürebilir.

Düzenli beslenin
Günlük olarak beslenmenizi üç ana ve ara öğün olarak planlayabilirsiniz. Bu öğünlerde az ve sık şekilde her besin grubundan tüketerek dengelediğinizde düzenli beslenme sağlamış olursunuz. Ancak kilo vermek adına yapılan diyetler kişiye özel olması gerektiği için uzmanla yardımıyla zamanında ve gereken müdahaleyle zayıflayabilirsiniz.

Kilo vermek sadece kas ve su kaybetmek değildir. Kilo kaybı vücutta varolan yağ hacmininden gitmesini sağlamaktır. Bu yağ hacimleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Diyet uygulaması, kişinin hayat tarzına, klinik bulgularına, kan değerlerine ve cinsiyetine uygun bir şekilde olması gerekir.

Kilo verme programını %60?ı düzenli beslenme %20?si kişinin metabolizma hızı ve %20?si spor programı oluşturur. Kilo verme programına katıldığınız sürece haftada minimum 3 gün 1 saat severek yapabileceğiniz fiziksel aktivite programlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat