Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kilo verdiğimde sütüm azalır mı?

11,280
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kilo verdiğimde sütüm azalır mı?

Anne sütü doğadaki en değerli besindir. Bu nedenle bebekleri ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslemek gerekir. Özellikle emziklilik döneminde hızlı kilo vermek uğruna yapılan düşük kalorili diyetler ne yazık ki annenin süt veriminin düşmesine yol açar. Emziklilik döneminde yeterli ve dengeli beslenerek, yeterli sıvı alarak süt verimini etkilemeden kilo verebilir.

Protein ve karbonhidrattan fakir beslenmek anne sütünün azalmasına yol açar. Bu nedenle emziren annelerin beslenmesinde mutlaka protein ve karbonhidrat içeren besinlerin bulunması gerekir.

Protein kaynaklarının başını oluşturan süt, yoğurt, peynir ve yumurta emziren annelerin beslenmesine her gün yer alması gereken besinlerdir. Bununla birlikte et, tavuk ya da balıktan herhangi birinin her gün tüketilmesi gerekir. Bebeğin beyin gelişimi için de haftanın 2 günü omega3 kaynağı olan yağlı balıkları tüketilmesi önerilir. 

Emzirme döneminde çok fazla kilo almak istemeyen kadınların karbonhidrat ihtiyacını şeker ve tatlılar yerine kompleks karbonhidrat kaynaklarından alması daha doğru olur. Örnek olarak tam tahıllar, kuru baklagiller ve sebzeler kompleks karbonhidratlar arasında yerini alır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat