Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Keten tohumu nasıl tüketilmeli?

25,282
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Keten tohumu nasıl tüketilmeli?

Keten tohumu diğer yağlardan farklı olarak yağ yakmasının yanı sıra özellikle karın bölgesindeki yağları yakma özelliği bulunmaktadır. Keten tohumunu özellikle menopoz dönemindeki kadınların tüketmesini öneririz. Yine meme kanserinden koruyucu etkileri olduğu bilinmektedir.

Keten tohumunun lif içeriği de son derece yüksektir. Sabah kahvaltılarınızda balla karıştırabilirsiniz veya salatalarınıza, çorbalarınıza, yoğurdunuza ilave edebilirsiniz. 

Lif içeriği yüksek olan keten tohumu aynı zamanda kronik kabızlığa karşı da çok faydalıdır. Keten tohumunun 100 gr'ında 28 gr kadar lif bulunur. 

Keten tohumunu kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey aktarlardan aldığınızda dövülmüş olmamasıdır. Dövülmemiş keten tohumunu kullanmadan önce sizin dövmeniz daha uygundur. Yine de böyle taneli olacak şekilde bırakırsanız, yemeden önce çıtır çıtır yiyebilirsiniz. Böylece vücudunuza besin içeriğini çok daha fazla almış olursunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat