Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kegel egzersizi erkeklerde erken boşalmayı önlemek için kullanılabilir mi?

46,663
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Kegel egzersizi erkeklerde erken boşalmayı önlemek için kullanılabilir mi?

Erken boşalma problemi, erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluklarından biridir ve tedavi edilebilir bir problemdir. Erken boşalma, hem psikolojik tedavi yaklaşımları hem de kendi kendine yapacağı bir takım egzersizlerle tedavi edilmektedir.

Kegel egzersizleri kadında olduğu gibi erkek pelvik bölgesindeki kasları çalıştırır. Erkeğin pelvik kasların kontrolünü zihin ve motor gücü ile ele geçirmesi, erken boşalma sorununun daha kolay tedavi edilmesini sağlayabilir.

Pelvik kasların çalıştırılması için yapılacak şey, idrar yapılırken tutulan kasların çalıştırılmasıdır. Bu egzersizler sadece idrar sırasında yapılacak egzersizler değildir, günlük hayatta da pelvik kasları çalıştırma hareketlerine devam edilmesi gerekir. 

Erkek, pelvik kasları anüs dahil olmak üzere kasılmasını sağlayarak Kegel egzersizlerini yapabilir. Egzersizler günde 3 tekrardan ve her bir tekrarda 15 defa yapılmalıdır. Yapılacak her bir kasılma hareketi 8 ? 10 saniye arası olmalıdır. Düzenli yapılan Kegel egzersizlerinin etkisi 3 ? 6 ay arasında hissedilecektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat