Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kedimizi aşılattıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

16,087
kez izlendi
Puan: 4.91 / 5
Detaylı Açıklama

Kedimizi aşılattıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Kedimizin aşısı yapıldıktan sonra 3 gün bizim için önemli. Çünkü antikor oluşumu 72 saat içinde pik seviyeye ulaşır ve bu dönem içinde, vücut içerisinde metabolizmada bir savaşma söz konusu olduğu için tabi ki bağışıklık sisteminin durumuna göre, semptomlar görebiliriz.

Aşılardan sonra genelde gördüğümüz, keyifsizlik, halsizlik veya fazla uyuma gibi çok basit semptomlar. Bunları bile görmüyoruz, eğer desteğimiz iyi ve ümmin sistem güçlüyse.

Bağışıklık sisteminin düşük olduğu durumlarda, kusma, ateş gibi semptomlar da görülebilir. Bunlar da normaldir. Ama tabii veteriner hekimle irtibatta olmakta fayda var.

Kedinin bağışıklık sistemi çok kötü, vücutta bir enfeksiyon var ve genel muayenesi yapılmamış ya da dikkatten kaçmış bir şekilde, ya da semptomu vermeyen bir enfeksiyon varsa ve o arada aşı yapıldıysa, aşıyı yaptığınız virüs aynı hastalığı semptomatik olarak gösterir. Yani panlekopani virüsü yaptıysanız, siz o hastalığın semptomlarını kedide görmeye başlarsınız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat