Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kedimiz aşısız ise nelere dikkat etmeliyiz?

23,539
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kedimiz aşısız ise nelere dikkat etmeliyiz?

Kedimiz aşısız ise çok çok çok dikkat etmeliyiz. Bir kere dışarı çıkmasına kesinlikle izin vermemeliyiz. Çünkü virüsler sadece kediden kediye bulaşmaz. Dış ortamdan da virüs alabilir.

Kedi, dış kısımdan başka kediden virüs alabilir. Dolayısıyla dışarı çıkmasına izin vermemeliyiz. Çiftleşmesine izin vermemeliyiz derken, çiftleşmesinin normalde aşıyla bir bağlantısı yok.

Kedimizin aşısı yoksa ve karşıdaki kedide bir hastalık varsa rahatlıkla alacaktır. Sonuçta aşısız kedi, her türlü hastalığa açık demektir, bizim için, hiçbir bağışıklığı yoktur hastalıklara karşı ve virüslerle ya da hastalık etkenleriyle karşılaşacağı her ortam da bizim için tehlikedir.

Aşıları bitmeden kediyi daha steril ortamda, ev ortamında bakmakta fayda var. Bunun dışında çok önemli bir nokta, sahibi gidip başka bir hasta kediyi sevip, temizlenmeden gelip kendi kedisini severse yine bu virüsü kendi kedisine bulaştırma ihtimali var. Dolayısıyla sterilitenin her noktada dikkat edilmesi gerekiyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat