Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Keçiboynuzu pekmezinin faydaları nelerdir?

98,282
kez izlendi
Puan: 4.29 / 5
Detaylı Açıklama

Keçiboynuzu pekmezinin faydaları nelerdir?

Keçiboynuzu pekmezi diğer pekmezler gibi tok tutan bir etkiye sahiptir. Zayıflama diyetlerinde yemeklerden önce bir tatlı kaşığı kadar kullanılması fayda sağlar. Keçiboynuzu pekmezini diğer pekmezlerden ayıran bir diğer özellik de ishal ve kabızlık gibi durumlarda bağırsak düzenleme etkisine sahip olmasıdır. Bağırsak florasını ve dengesini düzenler.

Kalsiyum miktarı zengin bir besin olması nedeniyle süt ve yoğurt tüketemeyen çocuklara, hamile kadınlara ve emziren annelere tavsiye edilir. Keçiboynuzu pekmezi mineral deposudur ve enerji kaynağıdır. Astım, bronşit gibi hastalıklarda hastalığın seyrini yavaşlatır. Keçiboynuzu pekmezi bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklardan korur ve kansere karşı koruyucu etki gösterir.

Keçiboynuzu pekmezi içerdiği antioksidan asitler bakımından vücut için çok faydalıdır. Günde iki yemek kaşığı, çocuklarda da günde 2 tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi yemek son derece faydalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat