Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Keçe malzemeyle çalışmak için kalıp nasıl çıkartılır?

57,418
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Keçe malzemeyle çalışmak için kalıp nasıl çıkartılır?

Keçe ile akla gelebilecek her türlü dekoratif malzeme ve oyuncak yapılabilir. Çocuklar için oyuncaklar, süsler ve kutular yapılabilir. Bu tür ürünlerin her zaman kalıbını bulamayabiliriz. Bu durumda keçe için kalıp çıkartma işlemini kendimiz yapabiliriz. 


Tüm hayvan figürleri ve çizgi filmlerde kullanılabilen göz kalıbı ile işe başlayabiliriz. Bunun için çizgisiz bir dosya kağıdı, makas, bardak ve kaleme ihtiyacımız var. Bardağın ağzı ile yuvarlak çizelim. Ardından ona bitişik bir kesişim kümesi çizelim. Bir daireyi kesen bir çizgi çizelim. Çizgiden kağıdı keselim. 

Gözü daha büyük ya da daha küçük çizebiliriz. Kesişimin tam ortasından ikiye katlayalım. Aynı parçayı da karşıdan bulalım. Göz kalıbımızı elde etmiş oluruz. Keçe hayvan yüzü kalıbı için de üçlü bir kesişim kümesi çizelim. Daire kenarlarını birleştirelim. Keselim. Keçe kalp kalıbı için de yarım kalpleri katlayıp keselim. Siz de evdeki basit malzemelerle  kalıp çıkartabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat