Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kavala'da nereleri görelim?

1,179
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kavala'da nereleri görelim?

Kavala şehrine girerken öncelikle İstanbul şehrindeki Unkapanı bölgesindeki su kemerlerine benzer tarihi su kemerlerinin altından geçersiniz. Su kemerleri Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmıştır. 


Şehrin eski ve tarihi bölgesi merkezin yukarısında yer alır. Şehrin en tepesinde Kavala Kalesi yer alır. Pargalı İbrahim olarak bildiğimiz Sadrazam İbrahim Paşa'nın yaptırdığı İbrahim Paşa Camii Nikolas Kilisesi olarak bilinir. Minaresi kesilip kiliseye çevrilmiştir. 

Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın evi de ziyarete açıktır. Hem Osmanlı paşası hem Mısır valisi olan paşanın evinin önünde de kendisinin heykeli yer alır. Yaptırdığı külliye bugün lüks bir otele dönüştürülmüştür. Adı İmaret Otel'dir. Burası da eski tarihi bir yapıdır. Bölgede Halil Paşa Camii ve Meryem Ana Kilisesi de vardır. Sahilde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Tütün müzesini de ziyaret edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat