Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kavala'da ne yiyelim?

1,095
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kavala'da ne yiyelim?

Yunan mutfağı alıştığımız damak tadına çok uygundur. Özellikle deniz ürünleri ve balık ön plandadır. Hemen hemen her tavernada kalamar, ahtapot, midye, sardalya gibi deniz ürünleri yer alır. Kalamarı hem kızartma hem de ızgara, hem de dolma olarak tüketebilirsiniz. 


Karides saganaki, asma yaprağına sarılı hamsi de denenebilir. Yunanlılar sadece deniz ürünlerini değil eti de güzel yaparlar. Suflaki denen şiş et son derece lezsetlidir. Giros dönerin adıdır. Köfteler de çok lezzetlidir. Ege mutfağı olduğu için zetinyağlılar çok iyidir. 

Alıştığımız pek çok lezzet farklı yorumlarla yapılır. Musakka hem patates hem de patlıcan kullanılarak yapılır. Cacık cacıki olarak yer alır. Grek salatası çoban salatasına benzer. Frappe, Yunan kahvesi, uzo da içecek olarak tercih edilir. Kavala kurabiyesi de mutlaka tadına bakılması gereken lezzetlerden biridir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat