Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Katarakt tedavisinde kullanılan göz içi mercekler arasında kalite farkı var mı?

48,709
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Katarakt tedavisinde kullanılan göz içi mercekler arasında kalite farkı var mı?

Katarakt ameliyatında kullanılan göz içi merceklerin kalitesi çok önemli bir konu. Çünkü bu göz merceklerinin kalitesi doğrudan ameliyatın sonucunu ve kişinin görme performansını etkiliyor. Kalitesiz göz içi merceklerinde mercekte yansıma, renk kaybı gibi sorunlar oluşabiliyor.

Kalitesiz göz içi merceklerin dezavantajları
- Mercekte yansıma
- Renk kayıpları
- Renk değişiklikleri
- Görme yüzdesinde azalma

Kullanılan göz içi merceklerin kalitesi iyi ise katarakt ameliyatı sonrası yeni takılan yapay göz içi mercek nedeniyle mercekte yansıma, renk kaybı, görme yüzdesinde azalma gibi sorunlar son derece az oluyor çünkü göz içi merceklerin yapımındaki teknoloji de çok gelişmiş durumda. Bu, yan etkiler gittikçe azaltılıyor ve ortadan kaldırılıyor Bu nedenle mercek markaları arasında da ciddi kalite farkları olabiliyor. Bunlar da tabii ücrete yansıyor. Hatta, en düşük yapay mercek markasının fiyatı ile kaliteli yapay göz içi mercek fiyatı arasında 15- 20 kat farklar olabiliyor. 30 - 40 Euro'ya da bir göz içi mercek varken, 1000 Euro'ya göz içi mercek alabiliyorsunuz. Bu da tabii ki ameliyat sonrası görüntü kalitesini çok önemli oranda etkiliyor. 

Katarakt ameliyatı olacak hastalar, doktorlarından en kaliteli göz içi merceğini takmasını; kullanılan merceğin markasının ve modelinin de bulunduğu kimlik kartını da kendilerine vermesini isteyebilirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat