Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kaş nasıl boyanır?

98,579
kez izlendi
Puan: 4.33 / 5
Detaylı Açıklama

Kaş nasıl boyanır?

Kaşlarımızı boyarken birçok ürün kullanabiliriz ancak daha doğal bir görünüm yakalamak için kaşlarımızı yan kesik uçlu far fırçası ve far yardımı ile boyamamız mümkün. Kaşları belirginleştirmek, kalınlaştırmak veya seyrek kaşların arasını doldurmak için sadece kaş için üretilmiş sert uçlu kaş kalemleri bulunuyor. Kaş kalemi ile farı bir arada kullanmanız mümkün.


Kaş boyamaya yan kesik bir fırça ve açık renk farlarla başlayabilirsiniz. Seçilen far, kaşın kendi renginde bile olsa yoğun sürüldüğünde çok koyu renkte sonuçlar verebileceğinden, arzu ettiğiniz kaş renginden daha açık bir renk far seçmelisiniz. 

Kaşınızı boyamak için saç dibindeki renkten bir ton açık ya da bir ton koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha doğal bir görünüm elde edersiniz.

Kaşları boyarken bir anlamda kaşlara şekil de vermiş oluruz. Bu nedenle kaşları boyamadan önce kaşlarınızın olması gereken uzunluğu ölçmeli ve kaşlarınızı boyamaya kaşın başlangıç noktasından değil, biraz daha geriden başlamanız gerekir. Boyamaya kaşın başlangıç noktasından başlarsanız ilk anda süreceğiniz yoğun boya nedeniyle görünümdeki doğallığı kaybeder, daha sert, keskin bir ifade oluşmasına neden olursunuz. 

Kaşın ideal ölçüsünü bulma

Kaşın ideal ölçüsüne göre, kaş başının göz pınarı ile başlaması gerekir. Burun kenarından göz bitimine doğru dik bir çizgi çizdiğimizde, kaşın bitmesi gereken noktayı bulabilirsiniz. 

Günümüzde çok kavisli, sivri kaşlar olmasa da doğal kaş kavisi varsa, bunun gözün renkli kısmının dış kısmında başlaması gerekir. 

Kaşları boyama

- Kaşları boyamaya kaşın başlangıç noktasından değil, ortasından başlamak gerekir. Bu aşamada kaş kalemi değil de, far kullanabilirsiniz.
- Kaşlarda olan boşlukları kaş renginize uygun far ile doldurduktan sonra, kaş kavisinden kaş ucuna doğru olan kısmı kaş kalemi ile boyayabilirsiniz. Bu sayede, kaş ucunuz ideal ölçüsüne göre daha kısa ise, olması gereken uzunluğu kaş kalemi ile elde edebilirsiniz.
- Kaşlarınızın ortasını ve ucunu ideal kalınlığa ve uzunluğa getirdikten sonra, kaşlarınızın ortasını doldurduğunuz fırçada kalan boyayı, kaşlarınızın başlangıç noktasını doldurmak için kullanabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat