Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karşımızdakinin söylediklerini önemsediğimizi nasıl gösteririz?

18,115
kez izlendi
Puan: 4.83 / 5
Detaylı Açıklama

Karşımızdakinin söylediklerini önemsediğimizi nasıl gösteririz?

Eğer konuştuğumuz kişiyi önemsiyor ona değer veriyorsak, saygı duyuyor ve güveniyorsak tüm bedenimizle ona doğru döneriz. Bu da onunla bir paylaşımda bulunmak istememizin göstergesidir. Fakat karşımızdaki kişiye güvenmiyorsak, ona saygı duymuyorsak, onun otoritesini veya gücünü tanımıyorsak o vakit araya mesafe konmaya başlanır veya beden başka tarafa çevrilir. 

Eğer konuştuğumuz kişinin dediklerine katılmıyorsak o zaman göz teması kesilir. Göz teması kesmenin yollarından bir diğeri ise vücut üzerinde herhangi bir noktaya odaklanmaktır. Buna örnek olarak omuzdaki hayali bir toz silinebilir veya kolumuzda bir iplik çıkmış gibi düzeltmek olabilir, bedenimizle oynamak, üstümüzü düzeltmek şeklinde olabilir veya en sık görülen tırnaklarla oynamak olabilir. 

Bu hareketlerin tamamı yapıldığında karşı tarafla göz temasının  kesilmek istendiği anlaşılmalıdır. Konuşan kişiye onu dinlemediğimiz mesajını vermek için veya söylediklerini de önemsemediğimizi göstermek için gözler yana doğru devrilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat