Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karpuz nasıl tüketilmelidir?

790
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karpuz nasıl tüketilmelidir?

Karpuz su oranı çok yüksek ve yaz aylarında bol miktarda tüketilen bir meyvedir. Karpuz tüketilirken dikkat edilmesi gereken nokta uygun porsiyon miktarına göre tüketmektir. 

1 ince ay dilim karpuz bir porsiyona meyveye karşılık gelmektedir. Beslenme şekline göre karpuz tüketimi bireyler Arasında farklılık gösterebilir. Fakat karpuz tüketimi gün içerisinde sadece tüketmemiz gereken meyve porsiyonuna Karşılık gelecek şekilde olmalıdır. Yani sadece karpuzla beslenmek çok yanlıştır. 

Sadece Karpuz-peynir-ekmek yiyerek yapılan diyetler yanlıştır. Sizi tok tutmayan bu menü yanlış bir şeker tüketimi olduğu için kilo almanıza bile neden olabilir. Yemeklerden iki saat sonra bir ay dilimi karpuz yiyebilirsiniz. 

Eğer yanında peynir tüketmek istiyorsanız, bir ince dilim  büyüklüğünde yağsız peynir ile ekmek olmadan ara öğün olarak tüketebilirsiniz. Karpuz peynir tüketmek  ana öğün değil  ara öğün olmalıdır. Karpuzla yaptığınız ara öğünlerinizde 1 ince ay dilim karpuzu geçmeyiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat