Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karpuz kilo aldırır mı?

3,155
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karpuz kilo aldırır mı?

Sağlıklı zayıflamanın değişmeyen ve en doğru olan tek yolu, dengeli beslenmek ve düzenli hareket etmektir. Dengeli beslenmek tüm besin gruplarından azar azar yiyerek beslenmektir. 

Bu yüzden bütün gün sadece karpuz peynir yediğinizde, demir, çinko, magnezyum, omega3, folik asit tiamin ve daha birçok besin öğesini yetersiz almış olursunuz. Karpuz su oranı yüksek olduğu için mideyi şişirir, serinletir ve düşük kalorilidir. Tok tutarak kolay bir zayıflama yolu gibi görünür. 

Ancak aşırı tüketimi şeker içeriği sebebiyle doğru değildir. Sağlıklı bir bireyin günlük 2-3 porsiyon meyve tüketmesi yeterlidir. Bu meyve seçimini tamamı karpuz olacak ise günlük 3 dilim karpuz yeterlidir. Günlük tüketilmesi gereken meyve porsiyon miktarını aşacak şekilde karpuz tüketimi olursa kilo almalara sebep olabilir. Bu nedenle karpuzu tüketirken porsiyon miktarına uygun ve ara öğün olarak tüketmeliyiz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat