Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karnın sivri ya da yassı olmasından bebeğin cinsiyeti anlaşılabilir mi?

53,961
kez izlendi
Puan: 4.33 / 5
Detaylı Açıklama

Karnın sivri ya da yassı olmasından bebeğin cinsiyeti anlaşılabilir mi?

Anne karnının biçiminin cinsiyetle alakası yoktur. Genellikle bu durum bebeğin gebelik haftası, duruşu, aynı zamanda annenin vücut, kalça yapısı, batın yapısı ve bebekle olan ilişkisi ile alakalıdır. Bu şekilde bebeğin cinsiyetinin tayininin yapılması mümkün değildir. Ancak tabii ki gebelik süresince, doktor kontrolleri sırasında ultrasonografilerde, özellikle 15-16 haftadan sonra bebeğin cinsiyeti tespit edilebilir. Böylece bebeğin cinsiyeti % 95 - 99 oranında doğru tahmin edilmektedir.

Daha erken gebelik haftalarında, mesela 11-14 hafta taraması sırasında da erkek veya kız olduğu ile ilgili %70 oranında bilgi verilebilmektedir. Ancak bu bilginin değişebileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Bazen aileler cinsiyetin kesin olarak belirlendiğini düşünerek alışveriş yapmaya, bebeğin odasını hazırlamaya başlamakta; cinsiyetin belirlenmesinin ardından sevinip üzülebilmektedirler. Bu tür durumlar aileler için zorlayıcı zamanlardır. Bu nedenle 15 - 16. haftayı beklemek, cinsiyet tahmini için en akılcı hareket olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat