Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karlı zeminlerde off-road araç kullanırken hangi noktalara dikkat edilir?

44,928
kez izlendi
Puan: 4.42 / 5
Detaylı Açıklama

Karlı zeminlerde off-road araç kullanırken hangi noktalara dikkat edilir?

Karlı zeminlerde araç kullanmak yine Off-Road bilgisi ve becerisi gerektiren faktörlerdendir. Karlı zemine bir kar lastiğiyle girmekte büyük fayda vardır yani eğer bir kar gezisi veya Off-Road yapmayı düşünüyorsanız bir kar lastiği tercih etmenizde fayda vardır.

Kar traksiyonun en düşük olduğu zemin şeklidir. Tekerlerle yolu barıştırarak yani son derece hafif ve yumuşak hareketlerle kullanmak gerekir.

Ani hareketlerden kaçının

Ani kalkış, ani gazlama, ani fren, tamamen uzak durmamız gereken hareketlerdir. Karlı zeminde arabanın ataletini muhafaza ederek ilerlemek gerekir.

Normal şartlarda 1?le kalkmamız gerekirken bu tür hava şartlarında olması gereken, vitesin bir büyüğü ile kalkarak mümkün olduğu kadar daha az gaz vererek ilerlemeye çalışmak. Ani gaz ve fazla gaz vermemiz, tamamen tekerleklerin boşa dönmesi, arabanın ilerlememesi, ilerlese dahi istediğimiz yere gitmemesi anlamına gelir. Karda bundan uzak durmamız lazım.

Çok zor bir yere gidiyorsanız, 4 tekerleğe zincir takmanın büyük faydasını görürsünüz. Ama 1 takım zinciriniz varsa bunu ön tekerleğe takın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat