Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karlı ve buzlu zeminde araç kullanacak sürücüler ne tür önlemler almalı?

11,983
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karlı ve buzlu zeminde araç kullanacak sürücüler ne tür önlemler almalı?

Karlı ve buzlu zeminlerde araç kullanmadan önce aracın kış bakımını mutlaka yaptırmalıyız. Aküyü kontrol etmeli  ve donmayı engellemek için antifrizi koymalıyız.

Aracın yanına geldiğimizde aracı kardan temizlemeliyiz. Genellikle sürücüler sadece camları temizler ancak bu çok yanlıştır. Tüm aracı kardan temizlemeliyiz çünkü aracın üstündeki karlar sürüş sırasında arkaya uçarak arkadaki sürücülerin sürüş güvenliğini etkiler. Aracın camında buzlanma olduysa bunu ılık su yardımıyla kolayca çözebiliriz. Suyun ılık olması çok önemlidir. Çok sıcak veya çok soğuk olmamalıdır.

Karlı ve buzlu zeminlerde yola çıkmadan önce aracımızda mutlaka bir takım malzemeler bulundurmamız gerekir. Bunların en başında battaniye gelir. Eğer uzun yola çıkıyorsak kendimize bir çanta hazırlamalıyız. Bizi sıcak tutacak ya da ıslanırsak değiştirebileceğimiz pantalon, ayakkabı, çorap, mont gibi malzemeleri bulundurmalıyız.  Bunlarla birlikte yanımıza yolda kalma ihtimaline karşı yiyecek ve su almalıyız.

Karlı ve buzlu zeminde uzun yola çıkarken depomuzun mutlaka tam dolu olması gerekir. Çünkü yolda kaldığımızda kaloriferi devamlı kullanmamız gerekebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat