Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karizmatik olmanın yolları nelerdir?

8,800
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karizmatik olmanın yolları nelerdir?

İnsanlarla kurulan ilişkilerin tamamında bütünlük yatar. Birisiyle iletişime geçildiğinde bunu 5 farklı kanalla yapabiliriz. Yüz ifadeleri, beden dili, vurgu ve tonlama, seçilen kelimeler ve herkeste ayrı olarak ortaya çıkan iletişim tarzı kişinin karizmatik olmasında büyük rol oynar. Bu hareketlerde bulunurken bir bütünlük ve uyum içerisinde olmak karşımızdaki insana güven verir.

Herhangi bir noktada verdiğiniz izlenim ile asıl olarak yaptıklarınız ya da söyledikleriniz arasında bir çatışma olursa, karşınızdaki insanın size duyduğu güven zedelenir. Tutarsızlık göstererek karşımızdaki insanda yarattığımız güvensizlik zamanla birikerek karşımızdaki kişiyle iletişimimizi olumsuz etkiler.

İletişim engellerini kaldırabilmek adına bir bütünlük içerisinde hareket edilmeli, yapılanlarla söylenilenler arasında bir uyum olmasına özen gösterilmelidir. Bu şekilde karizmatik olunabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat