Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karın içine yayılmış ileri evre tümörler tedavi edilebilir mi?

37,126
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karın içine yayılmış ileri evre tümörler tedavi edilebilir mi?

Karın içine yayılmış ileri evre tümörler elbette tedavi edilebilir ancak bu tedavi kolay değildir. Çünkü karın içine yayılmış tümörlerde cerrahinin yanı sıra yandaş tedavilerin de eklenmesi gerekir. Kimi zaman da araca cerrahi uygulamalarının yapılması gerekebilir. 

Örnek vermek gerekirse, bir kalın bağırsak kanserinde bazen cerrahiyi uyguladıktan sonra kalın bağırsakta geçici de olsa karın duvarını ağızlaştırmak gerekebilir. Dışkılama buradan olur ve torbaya toplanır. Tedaviler tamamlandıktan sonra bunların kapatılması gerekir. Kimi zaman da tedavi süresince ciddi komplikasyonlarla karşılaşılabiliyor. Ancak kanserler tedavi edilebilir. 

Cerrahi tedavilere ek olarak damardan verilen kemoterapi (sistemik kemoterapi), bazen de karın içindeki zarda tamamen tutuluma bağlı çok ciddi radikal bir cerrahiyi takiben yine ameliyat sırasında sıcak kemoterapi (HIPEC) gerekebilir. 

Kanser tedavisi süreçleri zorludur ama hali hazırda günümüz koşullarında gelişmiş modern teknoloji ciddi cerrahi beceri ve enstrümanlar ile yoğun bakım hizmetleri sayesinde hastaların tüm bu problemleri tedavi edilebilir düzeye gelmiş durumdadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat