Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karın germe ameliyatı hangi durumlarda gereklidir?

8,883
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karın germe ameliyatı hangi durumlarda gereklidir?

Karın bölgesinde rahatsızlık veren yağ fazlalığı, deride sarkıklık ve karın duvarında gevşeklik olabilir. Bu durum çoğunlukla fazla kiloların karın bölgesinde birikmesi, kilo alıp verme veya gebelik/doğumlar sonrasında oluşur. Karın duvarında deri elastikiyeti azalmışsa, karın duvarında gevşeklik varsa artık karın germe ameliyatından bahsedilir. Çünkü liposuction için gereken deri elastikiyeti kalmamıştır.
 
Karın bölgesinde toplanan yağlardan ve deri sarkıklığından kurtulmanın en iyi yolu tam karın germe ameliyatıdır. Buna ?total abdominoplasti? adı verilir.
 
Abdominoplasti dediğimiz karın germe ameliyatı oldukça yüz güldürücü bir operasyondur. Yaklaşık 2-2.5 saat içinde karın derisi ve yağ fazlalıkları atılır ve karın kasları sıkılaştırılır, karın derisi gerilir. Bu sırada çoğunlukla bel bölgesine liposuction işlemi de uygulanabilir.  Böylece karın ve bel bölgelerindeki yağ ve deri fazlalıkları (4-5 kg veya bazen daha fazla) tek seferde alınmış olur.
 
Tam karın germe ameliyatında göbek deliği yeniden ve çok daha güzel şekilde oluşturulabilir ki birçok kişinin beklentisi de bu yöndedir. Onun dışında kaçınılmaz olarak karın alt kısmında mayo veya çamaşırın içinde kalabilen çizgisel bir iz olacaktır. Bu iz daima sezaryen izinden daha uzundur.
 
Tam karın germe ameliyatında göbek altında kalan deri (çatlaklar dahil) atılır, karın bölgesi çok düzleşir, karın duvarı sıkılaşır, bel incelir ve nihayet güzel bir göbek deliği elde edilebilir.
 
Karın deformitesi daha hafif olan ve daha çok göbek altı kısmında sorun olması durumlarında mini karın germe ve modifiye abdominoplasti yöntemleri de kullanılmaktadır. Bu yöntemlerde ameliyat izi daha kısa olmakla birlikte göbek deliği değiştirilmemektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat