Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karın duvarı fıtığı nasıl tedavi edilir?

5,359
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karın duvarı fıtığı nasıl tedavi edilir?

Karın duvarı fıtığı tedavisinde mutlaka bir operasyon yapılması gerekir. Buradaki amaç, fıtık halkasının içinde geçen dışarıya taşan organların canlılığının kontrol edildikten sonra karın içine tekrar ittirilmesi ve geriye kalan boşluğun mutlaka kapatılması gerekiyor. bu, hastanın kendi dokuları ile kapatma şeklinde olabilir ya da bir sentetik malzemenin buradaki bir deliğe yapıştırılması ya da dikilmesi, tespit edilmesi şeklinde olabilir. Bunların dışında erimeyen bir dikiş malzemesinin orada ağ şeklinde örülmesi ile kapatılmalıdır. 

Aynı yöntemi bazen laparoskopik yöntemle, göbek altından küçük bir delik açarak karın içine alttan bakarak, oradaki fıtık halkasının içindeki organlar geriye çekilir, oradaki defekt (açıklık) içeriden bir yama ile onarılması söz konusudur. Burada cerrahi olan fark, açık yaranın olmaması ya da bir delik olması şeklinde tarif edilmektedir. 

Fıtık onarımında, tamirinde, nüks denilen sorun halen güncelliğini korumaktadır. Fıtık tamirlerinde nüks adı verilen tekrarlama oranları sıfıra yaklaşmış ancak henüz sıfır olmamıştır. Sentetik yamaların kullanılması ya da ağ örme teknikleri ile bu fıtıkta tekrarlama sorunları sıfıra yakın dereceye kadar düzelmiştir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat