Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kare şeklindeki yüzlere nasıl makyaj yapılmalı?

87,541
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Detaylı Açıklama

Kare şeklindeki yüzlere nasıl makyaj yapılmalı?

Kare şeklindeki yüzler genelde çene kemikleri çıkık, alın dört köşe olan yüzlerdir. Bu yüzün üzerine oval yüzü koyup fazlalıklar yok edilmelidir. O kısımlar gölgelenmelidir.Elmacık kemiği yüze çok yakışan bir şey olduğu için bir elmacık kemiği bırakıp, diğer taraflar hafifçe kamufle edilir. Gölge ve ışıkla belli olması gereken yerler belli edilir. Sivri köşeler ise yok edilir.

Yuvarlak yüz avantajlıdır

Ben kare yüzleri ve yuvarlak yüzleri çok severim. Yuvarlak yüz çok enteresan, çocuksu bir yüz yapısıdır. Birçok kişi yüzü yuvarlak diye hoşuna gitmez. Halbuki yuvarlak yüzlüler uzun süre genç görünür. Çok avantajlı bir yüzdür. Niye beğenilmez şaşarım. Uzun yüzler ise daha zarif, daha şık görünür. Ama uzun yüzler çabuk çöker.

Yuvarlak yüzde hatlar yerçekimine göre hareket eder. Yerçekimi altımızda olduğuna göre de yüz aşağı doğru inecektir. Yuvarlak yüz inince yüz oturur, kemikler ortaya çıkar ve oval bir yüz olur. Onun için de çok avantajlı bir yüzdür. Uzun yüzlerde çenelerden, alından, düz hatlarla keserek gölgeleri yerleştirmek daha doğru olur. Kare ve yuvarlak yüzlerde hafif yukarıya doğru allık kullanmak gerekir. Uzun yüzlerde ise kesintileri yana doğru, paralel çizgilerle yapmakta yarar var.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat