Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karda nasıl yürünür?

9,655
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karda nasıl yürünür?

Karlı ve buzlu zeminlerde yürümek gerçekten de büyük dikkat istiyor. Atılacak yanlış bir adım ya da basılacak yanlış bir yer kaymanıza ve ciddi sakatlanmalar yaşamanıza yol açabilir. 
 
Karda yürürken kayıp düşme riskini azaltmak için uygulanabilecek bazı basit teknikler var. İşte karda ayakta kalmak ve çanak çömlek patlatmamak için bilmeniz gerekenler:
 
- Öncelikle kalın, yumuşak, tırtıklı ve kaymayan tabana sahip bir ayakkabı giyin. Düz tabanlı ayakkabılar karlı yolda zemine tutunamadığı için kolayca kayar ve düşmenize neden olabilir. 
 
- Karda yürürken düşmemek için küçük adımlar atın. Basit fizik kurallarına göre; adımlar büyüdükçe adım atarken vücudunuzda oluşan momentum da artar. Bu da kaygan zeminlerde denge sağlamayı güçleştirir ve düşersiniz. Minik adımlar çok önemli.
 
- Herkesin yürüdüğü çizgiden yürümeyin. Çünkü kar ezildikçe sıkışır ve sıkıştıkça yüzeyi daha kaygan hale gelir. Kaldırımın henüz basılmamış karlı taraflarından yürümeye çalışın.
 
- Ellerinizi cebinizden çıkarın. Elleriniz cebinizdeyken gerçekten de düşmek istemezsiniz. Üstelik elleriniz cebinizdeyken ağırlığınızı dengelemeniz de daha zor olur.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat