Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karanfil nasıl ışık ister?

8,566
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karanfil nasıl ışık ister?

Karanfil çiçeğinin yaşamına devam edebilmesi ve aynı zamanda kendi besinini üretebilmesi için güneş ışığı önemli konulardan biridir.


Özellikle karanfilinizin günde üç saat güneş ışığı almaya ihtiyacı vardır. Eğer karanfiliniz sabah saatlerinde güneş ışınlarını absorbe ederse bitki sabah saatlerinde daha yoğun bir büyüme gösterdiği için çiçek gelişimi daha hızlı olacaktır. Eğer günde beş-altı saat ve özellikle öğlen saatlerinde güneş ışığı alırsa, bu bitkinizin özellikle yaz döneminde çiçeklerinin erken kurumasına sebep olabilir. 


Yaz döneminde bitkinizin yarı gölgede güneş ışığı alması onun için daha faydalı olur. Bahçenizde ya da balkonunuzda bulunan yarı gölge alanları bitkiniz için tercih edebilirsiniz. 


Kış döneminde de özellikle don ve soğuklardan bitkinizi koruyabileceğiniz bir perdeleme malzemesiyle, bitkinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat