Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karaciğer hastalıklarının hamile kalmaya etkisi nedir?

3,933
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Karaciğer hastalıklarının hamile kalmaya etkisi nedir?

Karaciğer hastalıkları, sebebine ve hastalığın derecesine göre gebeliğe engel teşkil edebilmektedir. Özellikle mikrobik karaciğer hastalıklarının önce tedavi edilmesi, kişinin daha sonra gebe kalması gebeliğin sağlıklı geçmesi açısından büyük önem taşır.

Doğuştan gelen ya da sonradan edinilen bazı karaciğer hastalıklarının doğum öncesi iyi tanınması ve tedavilerinin yapılması gerekir.

Gebelik öncesinde yapılan bazı testlerde karaciğer enzimlerinin yüksek çıkması karaciğerde bir sorun olduğunun belirtisi olabilir. Bu gibi durumlarda kadının gebe kalması istenen bir durum değildir.

Hamilelik öncesi bakılan ve hamileliği etkileyecek olan en önemli hastalık hepatit şeklinde karşımıza çıkar. Aktif bir karaciğer hastalığı olan kadının gebelikten önce uygun şeklide tedavi edilmesi ve karaciğer enzimlerinin normala dönüp dönmediğinin kontrol edilmesi çok önemlidir. Karaciğer hastalıklarının hamile kalmaya etkilieri hakkında daha fazla bilgi için UZMANTV'yi izleyin...

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat