Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kapanan web sitesi için TİB'e nasıl bir dilekçe yazmak gerekir?

848
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kapanan web sitesi için TİB'e nasıl bir dilekçe yazmak gerekir?

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından verilmiş erişime engelleme kararı sonucunda başkanlığa doğrudan hitaben yazılabilecek dilekçe söz konusu değildir. Ancak web sitenizin nasıl kapatıldığını bilmiyorsanız bunu öğrenmek için girişimlerde bulunabilirsiniz. Diyelim ki öğrendiniz ve web sitenizi kapatanın TİB olduğunu öğrendiniz; bu noktada verilmiş olan bir idari karara karşı idari mahkemelere 7 gün içerisinde dava açabilirsiniz.

Soruşturma aşamasında cumhuriyet savcılığı tarafından verilmiş olan bir erişime engelleme kararı söz konusu ise takipsizlikle sonuçlanması halinde bunu bildirebilirsiniz. Erişime engelleme kararı bir mahkeme kararıysa, buna itiraz edebilirsiniz. Yine özel mahkemeler tarafından olabilir, siz ihlal olmadığını düşünseniz de bir ihlal olduğunu iddia eden birisi tarafından verilmiş bir karar söz konusu olabilir. Özel hukuk açısından bu kararı hangi makam vermişse, 2 hafta içinde bu itirazda bulunabilirsiniz ve erişime engellenmesinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. 

Diyelim ki web sitenizin erişime engellendiğini öğrendiniz ve engelleme nedenini sitenizden temizlediğinize inanıyorsunuz. Bu noktada kararın kaldırılabilmesi için, konunun uzmanlar tarafından incelenmesi için başvuruda bulunabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat