Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kalp krizi geçirdiğimizden şüpheleniyorsak ne yapmalıyız?

125,879
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Kalp krizi geçirdiğimizden şüpheleniyorsak ne yapmalıyız?

Kalp krizi geçirdiğimizden şüpheleniyorsak bu çok acil bir durumdur. Müdahalenin yapılabileceği bir hastaneye derhal ulaşmak gerekir. Ambulans en idealidir ancak ambulansta gecikme ihtimali varsa başka şekilde bir an önce hastaneye ulaşmak yolunu aramak gerekir. 

Kalp krizi şüphesi varsa bu aralıkta herhangi bir ilaç kullanmak doğru değildir. Çünkü kalp krizi geçirip geçirmediğimizden yüzde yüz emin değiliz. Alacağımız ilaç zararlı etkiler verebilir. Belki bir asprin çiğnenebilir ancak kalp krizi şüphesi nedeniyle herhangi bir ilaç almamak gerekir. Bir de kendimizi yoracak hareketlerden kaçınmak gerekir.

Kalp krizi şüphesi ile hastaneye ulaşmaya çalışırken merdiven inip çıkmak gibi kendinizi yoracak hareketlerden mümkün olduğunca uzak durmak gerekir. Yanımızda birinin olması, şuurumuzu kaybedebileceğimiz için güvenliğimiz açısından önemlidir. Dolayısıyla bir yakınımızın bize ulaşması ve onun eşlik etmesi ile beraber mümkünse ambulans ile, ambulansta gecikme ihtimali varsa derhal başka bir yol ile hastaneye ulaşılması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat