Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kalp kapakçığı kalınlaşması tedavisi nasıl yapılır?

41,876
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kalp kapakçığı kalınlaşması tedavisi nasıl yapılır?

Kapak kalınlaşmasının tedavisi için altta yatan hastalığın tedavisi çok önemlidir. Örneğin diyabeti olan hastalarda düzgün beslenme, düzenli egzersiz yapma ve ilaçların kullanılması çok önemlidir. Hipertansiyonu olan hastalarda ise tuz kısıtlaması yapılması, tansiyon takibi ve uygun ilaçların kullanılması kapak kalınlaşmasının ilerlemesini engelleyebilir.

Kan yağları yüksek olanlarda ise özellikle beslenmeye dikkat edilmelidir. Bunun yanında gerekli bazı ilaçlar da kullanılmalıdır. Romatizmal kalp hastalığı olanlarda ise kardit denen kalbin iltihabik nöbetlerini azaltmaya yönelik ilaçlar kullanılmalıdır.

Hastaların yeteri miktarda su tüketmeleri büyük önem taşır. Tüm bu tedavilere rağmen ileri derecede kapak darlığı ya da yetersizliği gelişen hastalarda cerrahi müdahale yapılabilir. Kapak yapısı uygun olan hastalarda cerrahi tamir uygulanabilirken kapak yapısı uygun olamaynalarda yapay bir kapakla kalp kapakçığı değiştirilerek hasta tedavi edilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat