Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kahvaltı neden önemlidir?

2,726
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kahvaltı neden önemlidir?

Akşam en son bir şeyler yediğiniz saati düşünün, 9, 10? Gece boyunca ortalama 12 saatlik bir açlık yaşıyoruz. Uyurken açlığımızı fark etmesek de vücut gece boyu çalışmaya ve enerji harcamaya devam ediyor. Sabah güne uyandığımızda ise bütün enerji ve besin depolarımız boşalmış oluyor. 

Gece uykusundan sonra vücudu ve beyni tekrar besin öğeleriyle ve enerji ile kahvaltıda doldurmazsak halsiz ve sinirli hissetmeye başlıyoruz. Bir de çocuklarınızı düşünün. 

Çocuklarınızın kahvaltı etmeden iyi bir okul gününe hazır olmaları mümkün değil. Bu yüzden çocuklarınızla kahvaltı savaşı yapmayın, onlara kahvaltıyı mutlaka sevdirin. Nasıl mı? Onların sevdiği lezzetle, besleyici içeriği bir araya getiren seçenekleri deneyin; örneğin Nesquik tam tahıllı kahvaltılık gevrekler. Bu seçenekle çocuklarınızın severek kahvaltı etmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik, besleyici bir içerik sunarak.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat